عسل رس کرده برای درمان ناباروری بسیار موثر است

مطالعات متعدد نشان داده اند که عسل رس کرده به عنوان یک پانسمان التیام دهنده زخم به خوبی عمل می کند.

یک بررسی منبع معتبر تایید می کند که عسل به دلیل خواص ضد باکتریایی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن در بهبود زخم مفید است. برخی شواهد همچنین نشان می دهد.

عسل دارای خواص ضد ویروسی و ضد قارچی است.همچنین، عسل اسیدی است که به آزاد شدن اکسیژن از زخم و بهبودی کمک می کند.

عسل خام را مستقیماً روی بریدگی ها و سوختگی های جزئی بمالید سپس گاز یا بانداژ را روی زخم قرار دهید. از طرف دیگر، مردم می‌توانند محصولات عسل مانوکا را برای مراقبت از زخم در برخی داروخانه‌ها خریداری کنند.

یا بین برندهای آنلاین یکی را انتخاب کنند. چندین مطالعه نشان داده‌اند که عسل ممکن است به همان اندازه یا موثرتر از برخی داروهای سرفه بدون نسخه (OTC) باشد.

مصرف بسیاری از داروهای سرفه برای کودکان کوچکتر بی خطر نیست، بنابراین عسل ممکن است جایگزین خوبی برای کودکان بالای یک سال باشد.

یک متاآنالیز نشان می دهد که عسل ممکن است راهی موثر برای کاهش شدت و دفعات سرفه شبانه کودک باشد. یک مطالعه در مقیاس کوچک نشان داد که مخلوط شیر و یک نوع عسل سرفه‌های کودکان را به اندازه یک داروی OTC تسکین می‌دهد.

برای تسکین سرفه، یک قاشق چایخوری عسل خام بخورید و بعد از آن از مصرف مایعات یا مواد غذایی دیگر اجتناب کنید تا عسل گلو را بپوشاند. عسل خام ممکن است اثر تسکین دهنده ای بر هضم داشته باشد و به علائم اسهال کمک کند.

مطالعه روی 150 کودک مبتلا به گاستروانتریت حاد نشان داد کسانی که عسل را با محلول آبرسانی خوراکی دریافت کردند نسبت به کسانی که عسل دریافت نکردند بهبودی بهتری از اسهال داشتند.

کودکانی که عسل دریافت کردند دفع کمتری داشتند و سریعتر از بیماری بهبود یافتند.برای کمک به درمان اسهال خفیف، سعی کنید یک قاشق چایخوری عسل خام مصرف کنید یا عسل را با یک نوشیدنی مخلوط کنید.